Free consultation — we’ll suggest the right service & price
Leave your number and specialist will answer all questions
Accurate and reliable meter.
If you are in Kyiv, we can quickly install a water meter and register it. (← press)
In Kyiv – self-pickup from the warehouse is available – 6A Larysa Rudenko St., office 623.
Across Ukraine – via Nova Poshta at the Customer's expense.
| Meter type | Mechanical |
| Purpose | For hot water |
| Pipe diameter | 1/2" |
| Installation length | 110 mm |
| Manufacturer | Baylan (Turkey) |
| Meter type | Mechanical |
| Purpose | For hot water |
| Nominal connection diameter, DN | 15 |
| Threaded connection diameter, inch | 3/4" |
| Capacity per hour, м3/h | 2.5 |
| Register capacity, units | 99999 |
| Installation length, mm | 110 |