Наші фахівці дотримуються всіх запобіжних заходів: проходять щоденний огляд лікаря, мають при собі маску, рукавички і дезінфікуючі засоби.
Оператор технічного обслуговування
Мастергаз: інжиніринг для людей!

Кияни знову очікують підвищення газу: чому «Київгаз» підвищив норми споживання?

Кияни знову очікують підвищення газу: чому «Київгаз» підвищив норми споживання?
9045
Facebook Linkedin Twitter E-mail

Вже з цього понеділка, кияни починають отримувати в своїх поштових скриньках захмарні квитанції на спожитий газ. Оксана, мешканка Дніпровського району в своїх коментарях з приводу отриманих квитанцій на комунальні послуги обурена тим, що підвищення тарифів на газ відбулося стрімко і, головне, без жодних передумов. Ще за місяць січень я оплачувала суму в розмірі 59 грн, а за місяць лютий з отриманої квитанції в очі кидається цифра вдвічі більше - 129 грн. Особливо важкий удар для пенсіонерів та малозабезпечених сімей. Пенсіонерка Лідія Миколаївна, розповіла, що живе в квартирі де встановлена газова колонка, їй нараховано за місяць лютий 388 грн, тоді як раніше в квитанції, максимальна сума до оплати варіювалася в межах 200 грн. Обурення жителів досягає свого апогею, колл-центри компаній по встановленню лічильників на газ розриваються від телефонних дзвінків, а в самому «Київгазі» спокійно пояснюють, що підвищення торкнулося не тарифів, а норм споживання на газ.

Давайте розберемося в ситуації, що склалася. Відомо, що днями Вищий адміністративний суд визнав недійсною постанову Кабміну про скорочення норм споживання для мешканців в квартирах де немає індивідуального лічильника газу, на підставі якого норми споживання для житлових будинків, де користуються газовою плитою і гарячим водопостачанням, була 3 куб. м. за газ. А вже з 28 січня ця норма зросла до 6 куб. м., - пояснив «Київгаз». До того ж, не забули збільшити норми споживання для житлових будинків, де користуються газовою плитою, але де відсутнє гаряче водопостачання, - з 4,5 куб. м, до 9 куб. м. А у жителів квартир, в яких встановлені газові колонки, тепер норма становитиме 18 куб. м. на одну людину. На даний момент в стінах Київської міськдержадміністрації розлітаються суперечки, з приводу причини яка могла спровокувати ці зміни. За словами Валентина Землянського, експерта з питань енергетики і газу, ці норми не взялися нізвідки, а їх встановлення було затверджено Національною комісією, яка займається регулюванням в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). «Постанова про зниження норм була скасована, а повернення раніше встановлених норм НКРЕКУ не було для нас несподіванкою», - так прокоментував ситуацію експерт. З особистих міркувань Валентина, єдиним правильним рішенням з цієї непростої ситуації для українців – є встановлення індивідуальних лічильників газу в своїх квартирах. Але більшість жителів, через незнання принципів роботи індивідуальних лічильників газу, завдяки чому можна оплачувати реальні обсяги спожитого газу, вважають це невигідним, хоча це не так. Нагадаємо, що мінімальна вартість на блакитне паливо для жителів України з 1 квітня збільшиться на цілих 53% - з 3,6 грн за кубічний метр до 5,5 грн. Як видно, обурення українців не на пісному маслі - вартість на газ збільшиться на 53%, а це в цілих 2 рази з хвостиком. Навіть обіцянки Юрія Вітренка, головного директора з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» про те, що перегляд вартості на блакитне паливо для жителів пройде згідно з меморандумом з Міжнародним валютним фондом "не вселяють надію у втомлені ціновою нестабільністю серця мільйонів жителів. Українці добре обізнані у політичних подіях і розуміють, що навіть якщо припустити зниження вартості на газ "Навтогазом України" з 1 квітня на кілька тис. грн., то все одно корінь зла криється в зростанні долара, після чого закладений паритет в меморандумі МВФ, призведе до наслідку, що ціна не може бути занижена.

Може дійсно українцям варто прислухатися до порад експертів і почати встановлювати в своїх будинках лічильник газу?

 

Дивіться більше на: Установка лічильників газу в Києві (← натиснути)

Повернутися до списку
Завантажуйте наші додатки
Замовити прорахунок Зателефонуємо протягом 10 хвилин!
Зателефонуємо протягом 10 хвилин
Каталог послуг
Магазин