Free consultation — we’ll suggest the right service & price
Leave your number and specialist will answer all questions
Особенности водонагревателей:
| Power | 1200 Вт |
| Volume | 15 л |
| Control type | Механическое |
| Dimensions (H×W×D) | 357x357x330 мм |
| Control type | Механическое |
| Dimensions (H×W×D) | 35.7x35.7x33 см |
| Heater element type (TEN) | Открытый "мокрый" (непосредственно контактирует с водой) |
| Heating time | 0.29 ч (ΔТ 45°С) |
| Installation | Вертикальная |
| Manufacturer | Chaffoteaux |
| Power, W | 1200 Вт |
| Voltage | 220-240 В |
| Volume, L | 15 л |
| Operating pressure | 8 bar |
| Heat loss | 0.85 kW/24h (при 65°С) |
| Max. temperature | 75 °С |
| Weight | 7.4 кг |
| Installation type | Настенный |
| Pipe connection | Сверху |